Најдобри прстенести светла за далечинско учење 2022 година

Greg Peters 01-07-2023
Greg Peters

Содржина

Најдобрите прстенести светла за настава од далечина можат да ја направат разликата помеѓу компромитирана лекција што го одвлекува вниманието преку Интернет и извонредно, богато искуство за учење за учениците. ако ништо друго, тоа е уште поважно кога се предава на далечина и онлајн. Како такво, правилното осветлување може да биде од клучно значење. Вашето лице рамномерно осветлено, со ѕвонење, може да значи дека сите ваши изрази и чувства се попрецизно споделени со вашите ученици за да им се помогне да се чувствуваат како навистина да сте тука со нив.

Вградените камери на лаптопите и телефоните се во ред, но без соодветното светло, дури и најпаметните нема да завршат одлична работа. Прстенестите светла со LED погон сега се релативно достапни и нудат професионално квалитетно осветлување за секого.

Но, кое е најдоброто за вашите потреби? Прочитајте за да го најдете најдоброто светло за ѕвонење за наставниците.

  • Најдобри лаптопи за наставници
  • Најдобри 3D печатачи за далечинско учење

1. Понов комплет за прстенести светла: Најдобрите прстенести светла за врвна настава од далечина

Понови комплет за прстенести светла

Огромно прстенестичко светло што го прави сето тоа

Нашиот експертски преглед:

Просечен преглед на Amazon: ☆ ☆ ☆ ☆ ☆

Спецификации

Температура на боја: 3200 - 5600k Моќност: Батерија и електрична мрежа Големина: 20-инчи Најдобрите зделки на денешницата Прикажи ги во Amazon

Причини за купување

+ Масивен прстен од 20 инчи + Напојување од електрична мрежа или батерија + Затемнување+ Доаѓа со држач

Причини за избегнување

- Скап

Поновиот комплет за прстенести светла е еден од најдобрите достапни бидејќи е дизајниран за шминкање на професионално ниво. Масивното прстенесто светло од 20 инчи користи низа од 352 LED диоди за да создаде широко и рамномерно ширење на светлина од 44 W што се движи од 3.200 до 5.600 K, што ви овозможува да ја избегнете премногу белата светлина што ја даваат некои прстенести светла.

Исто така види: Што е Panopto и како може да се користи за настава? Совети и трикови

Ова се напојува и од мрежа и од батерии, што го прави идеален ако сакате опцијата да се движите или да седите некаде не блиску до извор на енергија. Големината на оваа светлина нуди широк распространетост што може да даде порамномерна завршница, идеална за секој учител кој сака да го осветли повеќе од само своето лице. Така, за наставник по природни науки кој оди на час преку експеримент во живо, на пример, ова е одличен избор.

2. Rotolight Neo 2: Најдобра ринг светло за видео часови

Rotolight Neo 2

Пренослива, но моќна опција од компанија со искуство

Нашиот експертски преглед:

Спецификации

Температура на боја: 3150 - 6300k Моќност: Батерија и електрична мрежа Големина: 5,91-инчи Најдобрите зделки на денешницата Прикажи ги во Amazon

Причини за купување

+ Двобојно осветлување + електрична мрежа и батерии + Високо пренослив

Причини за избегнување

- Технички не е прстенест - скап

Ротолајт Нео 2 е производ изграден од компанија со долгогодишно искуство во создавањето осветлување на професионално ниво, за фотографи идруги. Како таков, тој претставува многу истражувања и искуства кои се дестилираат во многу мал, високо ефикасен и супер ефективен образец. Всушност, доволно мал за да седнете на маса.

Поставете го ова до вашиот екран, лаптоп, веб-камера, паметен телефон – што и да е – и ќе ве осветли како тема со совршено избалансирана светлина што создава најреалистична застапеност. Не го пропуштивме фактот дека ова технички не е ѕвонење, но ја врши истата работа, само без опција да го поставите вашиот паметен телефон во неговиот центар.

И со батерија и со електрична енергија, ова е супер преносливо. Сепак, нуди неверојатни 1.840 лукси двобојна светлина што е добра за јасни слики до три стапки, што го прави идеален за видео лекции.

3. UBeesize Selfie Ring Light: Најдобро прифатливо прстеново светло

UBeesize Selfie Ring Light

Целата моќ на прстенестото светло, но без високата цена

Нашиот експертски преглед:

Просечна рецензија на Амазон: ☆ ☆ ☆ ☆ ☆

Спецификации

Температура на боја: 3000 - 6000k Моќност: напојувана од USB Големина: 10,2-инчи Најдобрите зделки на денешницата Погледнете во Amazon

Причини за купување

+ Напојува со USB, идеално за паметни телефони + Три нивоа на осветлување + Достапна цена

Причини за избегнување

- Сосема мала големина - Нема вградена батерија

Ринг светлото UBeesize Selfie Ring е одлична опција за наставници кои не не сакам да трошам премногу. Ова компактно прстенесто светло, на 10,2инчи, сепак успева да понуди доволно енергија за наставниците при видеоповик со опции од три нивоа на топлина од 3000K до 6000K и 11 нивоа на осветленост.

Некои верзии доаѓаат со држач за статив, а сепак се супер достапни . Се испорачува и USB кабел за напојување, кој може да се вклучи во мрежен полнач, преносна батерија, лаптоп, таблет или паметен телефон - што го прави многу разновиден и пренослив.

Стативот има и држач за телефон, совршен ако сакате да одржувате часови, да ги гледате учениците додека се свртени кон светлината и камерата и да останете без раце. За ниската цена, доаѓа со тригодишна заменлива обвивка за делови, што е уште поимпресивно.

4. Xinbaohong Clip-On Selfie Light: Најдобро за iPhone и лаптоп

Xinbaohong Clip-On Selfie Light

Кликнете го насекаде за да се осветли лесно

Нашиот експертски преглед:

Спецификации

Температура на боја: 6000k Моќност: USB и батерија Големина: 3,35-инчи Најдобрите зделки на денешницата погледнете во Amazon

Причини за купување

+ Супер пренослив и приклучен + Моќно осветлување + Режим на затемнување + Достапен

Причини за избегнување

- Моќност на едно светло - Не толку многу LED-диоди

Светлото за селфи со клип Xinbaohong е супер прифатлива, мега пренослива прстенеста светлина што лесно се прицврстува на паметни телефони, лаптопи, таблети и други уреди. Во суштина, сè што е 0,7 инчи или потенко, ова ќе се прицврсти на него. Ова прави замногу лесен за користење уред, напојуван со USB-кабел, кој испорачува моќна светлина од 6000K што е идеална за предавање на видео часови.

Овој уред нуди режими на светли и затемнети, меѓутоа, кога се користи во опцијата светла, батеријата нема да трае долго. Да, ова функционира само на батерија, така што е погодно за патување, но бидејќи најверојатно го користите со уред со способна USB, полнењето не треба да биде проблем. По оваа цена, толку е лесно да се проба, што е тешко да се смисли причина за тоа.

5. ESDDI 18 Ring Light: Најдобро затемнувачко и моќно прстенесто светло за видео

ESDDI 18 Ring Light

За максимални контроли на нивото на светлина и многу моќ, ова е идеално

Нашиот експертски преглед:

Исто така види: Управување со училницата со мобилни телефони од Лиза Нилсен

Спецификации

Температура на боја: 3200 - 5600k Моќност: Големина на мрежата: 18-инчи Најдобрите зделки на денешницата Проверете ја Amazon

Причините за купување

+ 48W моќност 18-инчи прстен + Многу нивоа + Вклучени држач и куќиште

Причини за избегнување

- Само напојување од електричната мрежа

Прстенното светло ESDDI 18 нуди големо и многу моќно прстенесто светло за разумна цена кога ќе ја земете во предвид обложената футрола. држач од шест стапки, и клип за телефон се фрлени исто така. Самата светлина нуди широк опсег на бои, од 3000 до 6500K, како и можност за менување на осветленоста од 10 до 100. Тоа е многу опсег од моќните 432 LED диоди кои исфрлаат неверојатни 48 W светлина.

Сето тоа го прави ова подеднакво способно при осветлување aнаставник за предавање од далечина или за покривање на поширока област за да се покаже експеримент. Единствената лоша страна е дека ќе ви треба електрична енергија бидејќи тоа е единствената опција на оваа прстенеста сијаличка.

6. Светло за прстенести сијалички во боја на Smoovie: Најдобро светло во боја

Прстенесто светло со LED во боја на Smoovie

За широк опсег на опции за боја, ова е LED прстенесто светло што треба да го изберете

Нашиот експертски преглед:

Просечен преглед на Амазон: ☆ ☆ ☆ ☆ ☆

Спецификации

Температура на боја: Три режими Моќност: Големина на USB: 6 или 8-инчи Најдобрите зделки на денешницата погледнете во Ryman View на Amazon View во Etsy UK

Причини за купување

+ 16 RGB режими на боја + статив на маса + напојуван со USB

Причини за избегнување

- Нема батерија на одборот

Прстенното светло со ЛЕД во боја Smoovie е идеално за секој што сака да ја надомести бојата на собата. Тоа може да значи помагање за нормализирање на бојата, но исто така може да се користи како карактеристика како дел од создавањето расположение за презентација, да речеме. Ова, исто така, ви овозможува да изберете три режими на бои во белиот спектар за да ја менувате топлината и да добиете идеална покривка за лице кога е потребно.

Ова е напојувано со USB, но некои верзии (во моментот на објавување) доаѓаат во комплет со пакет полнач за батерии од 3.000 mAh, што го прави навистина мобилен. Постојат варијанти со големина од 6 или 8 инчи, од кои и двете се доволно светли за повеќето соби.

7. Erligpowht 10" селфи прстенест светло: најдобра вредност заголемина

Erligpowht 10" Selfie Ring Light

Најдобра опција без жртвување карактеристики

Нашиот експертски преглед:

Спецификации

Температура на бојата : Три режими Моќност: USB Големина: 10-инчи

Причини за купување

+ Огромна висина на статив + Три режими на светлина + Држач за телефон + Далечински управувач

Причини за избегнување

- Основни за некои

Erligpowht 10" Selfie Ring Light е добро избалансирана опција која нуди многу моќни карактеристики, но по цена поволна за буџетот. Овој модел доаѓа со 10-инчен LED светлосен прстен способен за три режими на бои, кои се движат од светло бела до помека жолта.

Ова се наоѓа на врвот на статив кој може да се протега од 18 инчи височина до 50 инчи. Доаѓа и со додаток за монтирање на паметен телефон. Добивате и далечински управувач за користење на далечина што се поврзува со телефонот преку Bluetooth.

Ова има многу работи за него додека ја одржува цената ниска, што го прави идеален модел за почетно ниво за секој што сака да даде пробајте без да потрошите премногу.

  • Најдобри лаптопи за наставници
  • Најдобри 3D печатачи за далечинско учење
Заокружете ги најдобрите зделки на денешницатаПонови 20" затемнети прстенести светла685,92 фунти Погледнете ги сите цениRotolight NEO 2169 фунти Погледнете ги сите цениUBeesize 10-инчно селфи Ring Light +£ 42,55 Погледнете ги сите цениXinbaohong Clip-on Selfie Light£ 13,99 £ 11,99 Погледнете Видетесите цениSmoovie LED Color Stream 6 / 8 инчи£ 13,99 Погледнете ги сите цени Проверуваме над 250 милиони производи секој ден за најдобри цени напојувано од

Greg Peters

Грег Питерс е искусен едукатор и страстен застапник за трансформирање на полето на образованието. Со повеќе од 20 години искуство како наставник, администратор и консултант, Грег ја посвети својата кариера да им помогне на воспитувачите и училиштата да најдат иновативни начини за подобрување на резултатите од учењето за учениците од сите возрасти.Како автор на популарниот блог, TOOLS & ИДЕИ ЗА ТРАНСФОРМИРАЊЕ НА ОБРАЗОВАНИЕТО, Грег ги споделува своите увиди и експертиза за широк спектар на теми, од користење на технологијата до промовирање на персонализирано учење и поттикнување култура на иновации во училницата. Тој е познат по неговиот креативен и практичен пристап кон образованието, а неговиот блог стана извор на интерес за едукаторите ширум светот.Покрај неговата работа како блогер, Грег е исто така баран говорник и консултант, кој соработува со училишта и организации за да развие и имплементира ефективни образовни иницијативи. Тој е магистер по образование и е сертифициран наставник во повеќе предметни области. Грег е посветен на подобрување на образованието за сите студенти и зајакнување на едукаторите да направат вистинска разлика во нивните заедници.