Најдобри онлајн летни работни места за наставници

Greg Peters 05-06-2023
Greg Peters

Како што се приближува крајот на учебната година, некои наставници сонуваат за мачни летни денови на плажа или за пошироко семејство одмори. Но, многумина сонуваат наместо да летуваат надополнувајќи ги своите скромни плати. Ако едукаторите можат да заработат летни приходи без време, трошоци и мака за патување, уште подобро.

Следните онлајн можности за работа за наставници ветуваат не само дополнителна летна готовина, туку и извонредна флексибилност, поддршка и можности за напредување и/или работа во текот на целата година.

Исто така види: Што е Flippity? И како функционира?

Онлајн летни работни места за наставници

Виртуелни летни кампови на Varsity Tutors

Љубениците на науката, технологијата, уметноста или финансиите (Monopoly's Money Maters Camp, секој?) може да најде одлична летна работа со Varsity Tutors, која нуди импресивен состав на виртуелни летни кампови кои се движат од воведно кодирање до мајстори во шах до авантури во вселената. Покрај многуте STEM виртуелни кампови, Varsity Tutors обезбедува и часови за цртање и анимација.

Оставете онлајн часови за читање ова лето

Дали сакате да читате? Дали сакате да ја споделите вашата страст за читање со младите ученици? Од 1970 година, Институтот за развој на читањето предава и промовира писменост и љубов кон читањето на учениците од 4-18 години. Нејзината онлајн програма за летно читање има потреба од посветени наставници од сите нивоа на искуство. Професионална обука и надзор го прави тоалесно за едукаторите да се прилагодат на платформата.

Skillshare

Онлајн програмата на Skillshare им овозможува на експертите во уметноста, бизнисот, технологијата и начинот на живот да го споделат своето знаење додека жнеат финансиски придобивки. Создадете класа, поставете видео лекции, промовирајте ја вашата класа, па дури и вклучете се со учениците преку веб-страницата. Цврст центар за помош на наставниците го води секој чекор од процесот.

Рев хонорарен транскрипционист или титлинг

Ако имате врвни вештини за јазик, слушање или препишување, конвертирате вашата експертиза за да заработите со Rev хонорарна работа. Изберете ги само работните места што ве интересираат и работете колку што сакате, а сето тоа од вашиот домашен компјутер. Знаете странски јазик? Заработете највисока стапка во минута додавајќи англиски преводи на меѓународни аудио/видео.

Целосни и летни кариери

Connections Academy е виртуелна образовна организација која обезбедува комплетно онлајн школување и персонализирано учење за студенти К-12 во 31 држава. Истражете ги редовните, скратено работно време и летните онлајн наставни и административни можности. Силни упатства за наставниците се дадени на оваа лесна за навигација веб-локација.

15 страници што ги сакаат едукаторите и студентите за онлајн туторство и настава

Tech & Сеопфатната статија за онлајн туторство на Learning е одлично место за почеток на вашето летно барање работа. Изберете ги претпочитаните теми, креирајтевашиот распоред, и почнете да предавате и да заработувате.

Научете англиски онлајн за возрасни

Можеби ги сакате вашите ученици, но децата можат да бидат неколку. Ако сте истрошени на крајот од учебната година, размислете за тоа летово да предавате англиски англиски на возрасните. Оваа статија ги истражува барањата, структурата, платата и карактеристиките на 11 локации за учење англиски јазик на возрасни.

The Princeton Review

Со децении, The Princeton Review (приватна компанија која не е поврзана со Универзитетот Принстон) обезбедува туторство и подготовка за тест за учениците од 6-20 одделение . Компанијата нуди подготовка за тест за SAT, ACT и AP, како и туторство за академски предмети. Богат извор на можности за настава и туторство за оние кои претпочитаат да работат од дома.

7 Совети за отворање продавница за наставници кои плаќаат за наставници

Исто така види: Совети за презентации со филмови

Дали некогаш сте размислувале да ги продадете вашите планови за часови преку најголемиот светски пазар за домашни наставни програми, Teachers Pay Teachers? Долгогодишната едукаторка Меган Матис се нурнува во импликациите на ставање себе си и вашите наставни материјали во јавната сфера.

Станете едукатор за eNotes

eNotes обезбедува планови за часови, квизови, водичи за учење и помош за домашни задачи за најпопуларните и најнејасните книги во наставната програма К-12 и подалеку. Но, тоа не е само литература - страницата вклучува и стручни одговори на теми од наука, уметност до религијаи повеќе. Ако сте експерт во која било област, можете да заработите пари со eNotes. Загрижени сте за академскиот интегритет? Нема проблем! eNotes ги советува експертите како да им помогнат на учениците без да ја вршат својата работа за нив.

Продавање фотографии: Споредба на големи услуги

Талентираните бубачки кои сакаат да заработат приход од своето хоби треба да размислат за продажба на нивните дигитални фотографии на страници со слики на акции. Оваа детална статија ги истражува добрите и лошите страни на продажбата на Getty Images, Shutterstock, iStock и Adobe Stock.

Туторинг работни места во StudyPoint

Ако имате две години настава под појас, диплома и добри резултати ACT/SAT, размислете да станете личен онлајн учител за StudyPoint. Ќе им помогнете на студентите да учат за стандардизирано тестирање или различни академски предмети. StudyPoint нуди многу обука, обука и поддршка за наставниците да можат со доверба да преминат на онлајн туторство.

Пиши за Tech & засилувач; Учење

Дали сте иновативен едукатор? Ако сакате да споделите што работи во вашата училница, прочитајте ги нашите упатства, а потоа испратете краток текст на Tech & Управниот уредник на Learning, Реј Бендичи. Би сакале да слушнеме од вас!

Greg Peters

Грег Питерс е искусен едукатор и страстен застапник за трансформирање на полето на образованието. Со повеќе од 20 години искуство како наставник, администратор и консултант, Грег ја посвети својата кариера да им помогне на воспитувачите и училиштата да најдат иновативни начини за подобрување на резултатите од учењето за учениците од сите возрасти.Како автор на популарниот блог, TOOLS & ИДЕИ ЗА ТРАНСФОРМИРАЊЕ НА ОБРАЗОВАНИЕТО, Грег ги споделува своите увиди и експертиза за широк спектар на теми, од користење на технологијата до промовирање на персонализирано учење и поттикнување култура на иновации во училницата. Тој е познат по неговиот креативен и практичен пристап кон образованието, а неговиот блог стана извор на интерес за едукаторите ширум светот.Покрај неговата работа како блогер, Грег е исто така баран говорник и консултант, кој соработува со училишта и организации за да развие и имплементира ефективни образовни иницијативи. Тој е магистер по образование и е сертифициран наставник во повеќе предметни области. Грег е посветен на подобрување на образованието за сите студенти и зајакнување на едукаторите да направат вистинска разлика во нивните заедници.